Free shipment for orders from £40 over UK/ Doprava zdarma po ČR při objednávce alespoň 599 Kč/ Doprava zadarmo po SR pri objednávke aspoň 40 €/ Bezpłatna wysyłka do Polski przy zamówieniu co najmniej 40 €/ Legalább 40 € megrendelés esetén ingyenes szállítás Magyarországra

Blog CurcuBlast

KURKUMA PROTI AKNÉ!

Kurkuma ukázala, jak širokou škálu použití má. Od pomoci snížit zánět v těle až po pomoc vašemu střevnímu prostředí, ale nejen to! Ukázalo se také, že je velmi účinná při léčbě akné. Existuje několik způsobů, jak si můžete připravit domácí kurkumu, která vám pomůže bojovat s čerstvým akné!
 
K akné může dojít kdykoli a někdy to obvyklé mytí obličeje nebo denní a noční krém prostě nevyřeší.
 
Níže uvádíme několik receptů pro začlenění kurkumy do vašeho obličejového režimu.
 
1. Neem (azadirachta indica) a kurkuma:
Vezměte několik neemových listů, uvařte je ve vodě a rozdrtte je. Přidejte k nim 1/4 lžičky kurkumy a aplikujte ji na pupínky. Nechte na nich masku, dokud nezaschne. Opláchněte ji studenou vodou. Tento postup opakujte dvakrát týdně, abyste dosáhli dobrých výsledků a účinně snížili akné.

2. Kurkuma a med:
Smíchejte 1 lžíci kurkumy s 1/2 lžičky medu. Vytvořte pastu a aplikujte ji na oblast postiženou pupínky. Nechte působit asi 10 - 12 minut a opláchněte vodou. Opakujte několikrát týdně, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

3. Mléko a kurkuma:
Tento recept je to docela jednoduchý. Přidejte 1/2 lžičky kurkumy do 2 lžíce mléka. Naneste směs na pupínky bavlněným tamponkem. Nechte působit 10 minut a opláchněte. Použijte obden ke snížení a prevenci akné.

4. Kurkuma a aloe vera:
Aloe vera je skvělá rostlina s účinky na kůži, která dokáže léčit více kožních onemocnění. Vytvořte pastu s kurkumou (1/2 lžičky) a aloe vera (2 lžíce). Zkuste zdroj přírodního aloe vera ze středu listu. Naneste směs na pupínky a nechte ji působit 10 minut. Opláchněte vodou. Vyzkoušejte tento lék každý druhý den a zjistěte, jak skvěle to potlačuje akné.

5. Citron a kurkuma:
Vezměte 1 lžičku citronové šťávy 1/2 lžičky kurkumy, smíchejte je a naneste na pupínky, nechte 10 až 12 minut působit. Omyjte vodou. Užívejte pravidelně, abyste účinně omezili pupínky.

Tyto prostředky jsou rychlé a jednoduché na přípravu. Jsou vyrobeny z přísad, které jsou obvykle k dispozici u vás doma. Udělejte nejprve zkoušku na kousku kůže, abyste zjistili, zda Vám kurkuma a další složky vyhovují nebo ne. Pokud se u Vás objeví zarudnutí, otok nebo svědění, odstraňte přísady okamžitě. Příliš velké podráždění může signalizovat, že kurkuma nebo jiné přísady nevyhovují Vaší kůži. V tomto případě se ohledně akné poraďte se svým dermatologem.
 
Prohlášení: Tento obsah včetně doporučení poskytuje pouze obecné informace. V žádném případě to nenahrazuje kvalifikovaný lékařský názor. Další informace získáte vždy u specialisty nebo u svého vlastního lékaře. CurcuBlast® nenese žádnou odpovědnost za tyto informace.
 
Zdroj informací: Doctor NDTV

 

 

KURKUMA JAKO ANTIBIOTIKUM

Turmeric + Honey

Med s kurkumou: jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, které lékaři nedokážou ani vysvětlit!

Předepisovaná antibiotika zachránila miliony životů od jejich zavedení do světa léčiv. Jejich nadužívání a přílišné spoléhání se na ně však nelze popřít. To vedlo k nárůstu bakterií rezistentních na antibiotika, což zahájilo závod ve zbrojení mezi vědci a bakteriemi.
Tento článek v žádném případě nenavrhuje vyhýbat se tradiční zdravotní péči, ale pouze ukazuje, jak jinak můžete posílit svůj imunitní systém.

Použití kurkumy ve spojení s dalšími přísadami bylo používáno po tisíciletí v boji proti infekcím.

Například med je schopen bojovat s infekcí, aniž by vytvářel bakterie rezistentní na antibiotika. Výzkum ukázal, že med má potenciál zničit všechny bakterie nebo patogeny, se kterými přichází do styku.

Směs kurkumy a medu lze užívat vnitřně a lze ji použít i na vnější aplikaci. To, jak je flexibilní, z něj dělá skvělé řešení.

Studie ukázaly, že doplňky, obsahující med a kurkumu, stimulovaly produkci a funkčnost imunitních buněk, což vedlo ke zlepšení imunity proti nemocem.

Kombinace kurkumy s medem zvyšuje jeho antimikrobiální aktivitu, mohou společně působit proti řadě bakteriálních a plísňových kmenů, o nichž je známo, že způsobují infekce.

Zde je návod, jak si můžete vyrobit vlastní domácí přírodní antibiotikum:

  • 1 polévková lžíce kurkumy
  • 100 g medu
  • 2 kapky citronového esenciálního oleje (volitelné)

Zamíchejte ve skleněné nádobě a dobře promíchejte.

Vezměte si polévkovou lžíci léku každou hodinu k léčbě svého onemocnění. Nepolykejte to okamžitě, ale nechte rozpustit v ústech. Následující den berte každé 2 hodiny. Třetí den užívejte pouze 3krát denně.

 

Prameny:

www.healthyfoodhouse.com 
www.anyavien.com